top of page

שמים את הלב על השולחן

עמותת 'באר שובע' הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצת תושבי באר שבע במטרה להבטיח כי תושבי העיר יוכלו לחיות בביטחון תזונתי. העמותה החלה כמטבח קטן שסיפק מזון לקומץ של מקומיים,

וכיום עמותת באר שובע מספקת  87,240 ארוחות בשנה במסעדה הקהילתית ותוכנית אריזות המזון שלנו מספקת 2,440 מוצרי מזון בסיסיים למשפחות הנאבקות בחוסר ביטחון תזונתי.

באר שובע מתופעלת ע"י מתנדבים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה שמפעילים את המקום, מבשלים. מגישים, מקבלים את באי העמותה באהבה ללא הבדלתי דת, מוצא, מין או גיל ומעניקים להם ארוחה חמה לצד יחס חם עוטף ומכיל.

לא רק דגים, חכות!

באר שובע שמה לה למטרה לנסות לפרוץ את מעגל העוני ומסייעת במגוון דרכים למשפחות ובודדים להשתקם, לרכוש השכלה, להיכנס למעגל העבודה ולשפר את איכות חייהם.

בבאר שובע פרחו דורות של נערים וצעירים שהגיעו ממקומות נמוכים וחשוכים בחייהם, גילו את האור באפלה בדמות מתנדבים אנושיים חמים ומקבלים, זכו לארוחה בייתית וחמה ומצאו יחד עם המתנדבים את דרכם מהחושך לאור, מאבדון להצלחה, ממעגל העוני למעגל העבודה.

אנו גאים להגיד שחלק מהמתנדבים שלנו התחילו כמקבלי סיוע והיום הם מחזירים באהבה את העזרה, התמיכה והזמן שקיבלו בשעת הצורך.

מי יתן ותמיד נהיה בצד הנותן ונזכה להמשיך להוביל אנשים אל מחוץ למעגל העוני.

לא-רק-דגים,-גם-חכות.png

באר שבע שלנו

Be'er-Sova Community Restaurant
3.jpg

המסעדה הקהילתית של עמותת "באר שובע" ממוקמת בליבה הפועם של באר שבע, בפאתי העיר העתיקה ברחוב "הרצל" ופותחת את דלתותיה ואת ליבה בכל בוקר לכל מי שמגיע, בלי שיפוטיות, שאלות או חלילה הורדה ממעמדו של האדם המגיע למקום.

רבים מדרי הרחוב מגיעים מוקדם בבוקר לאחר שבילו עוד לילה ברחוב ונהנים מקפה או תה חמים לצד עוגייה מתוקה עד שיפתח חדר האוכל ויוכלו ליהנות מארוחת ביתית חמה ומלאת אהבה, משם יצאו עם שקית ובה חמגשית עם ארוחת צהריים מלאה ומשביעה שלא תבייש אותם ותביא אותם לידי פשיטת ידם בבקשה לעזרה.

    העמותה מקבלת אליה בכל יום בין כ-80       אנשים מכל הדתות והמוצאים ומכבדת כל      אדם באשר הוא.

החום הבאר שבעי, המשפחתיות והערבות ההדדית מורגשים יותר מתמיד דווקא במקום הזה שמקבץ מתוכו אנשים כל כך שונים עם נסיבות חיים מצערות ודומות

Be'er-Sova Volunteer
ee3683e5-4163-4224-a3fc-b3752627a8ab.edi

אפשר לעזור?

בהחלט. "באר שובע" שמחה תמיד לקבל עזרה וסיוע באמצעות ידיים עובדות, צעירים, סטודנטים ואפילו פנסיונרים להתנדבות בכל תחומי פעילותה של הקהילה המשפחתית שבנינו יחד.

להרשמה ופניות בנושא התנדבות לחצו כאן

משנים-חיים-בכל-גיל.png

עמותת "באר שובע" מעודדת העברת ערכים, מסרים חיוביים וערבות הדדית בין הדורות ולהשריש אותם החל מהדורות הצעירים.

אנו מזמינים אתכם לשתף את הילדים בתהליך, בסיפור העמותה, בהבנת החשיבות של הנתינה והתגמול הגדול שבה- האושר והסיפוק הפנימיים- כי לתת זה לקבל!

נוכח סכום התרומה הצנוע בסך 10 שקלים יוכל כל ילד להשתתף גם הוא בתרומה ולהיות חלק מהפרויקט הגדול של שינוי פניי העיר והתמיכה באוכלוסיות החלשות בה.

חבילה-עוברת.png
מעבירים את זה הלאה

אנו מזמינים אתכם לאתגר חברים ולהפיץ את האור של "באר שובע" ברחבי הארץ ולתת לו לזרוח ולהאיר את הדרך לאלפי האנשים באוכלוסיות המוחלשות, העריריים, ניצולי השואה והמשפחות קשות היום שמגיעות אלינו, ולעזור לנו להעניק להם את הביטחון הבסיסי ביותר- הביטחון התזונתי.

משנים-חיים-בעשרה-שקלים.png
משנים חיים בעשרה שקלים

אתם מאמינים שאפשר לשנות חיים שלמים באמצעות מטבע אחד של עשרה שקלים?

אנחנו יודעים שאפשר.

עמותת "באר שובע" גאה להציג את פרויקט "משנים חיים בעשרה שקלים", תרומה קטנה- שינוי גדול!

אנחנו מזמינים אתכם לתרום לעמותה באופן חד פעמי או בהוראות קבע חודשית בערוצים מגוונים ומאובטחים ובכך לעזור לנו להמשיך להתקיים ולהבטיח את ביטחונם התזונתי של תושבי העיר הנמצאים בסיכון.

bottom of page